12 Bingölspor ile 1-1 Berabere Kaldık

Atatürk Satadyumu’nda karşılaşmaya 12 Bingölspor başladı.

 

3.dakikada sağ kanattan erçağ ile etkili olduk ceza alanının içine kadar sokulan erçağ’ın ortasını kaleci kontrol etti.

 

Yine 3.dakikada erçağın arapasına coşkun kaleciyle karşıkarşıya kaldı. Coşkun’un vuruşunda kaleci başarılı oldu. Mutalk bir gol pozisyonundan yararlanamadık.

 

7.dakikada sağ kanatta serbest vuruşu kullanmak üzere topun başına Talha geçti. Talha’nın ortasında Coşkun içerde iyi yükseldi. Ancak Coşkun’un hamlesini maçın hakemi kaleciye faul olarak değerlendirdi.

 

9.dakikada 12 Bingölspor’dan Sercan Buraj’ın hamlesi sonucu bir sakatlık geçirdi. Oyun 2 dakika kadar durakladı.

 

12.dakikada Fatih’in arapasında coşkun golle burun buruna geldi. Kaleciyle karşı karşıya ve çok müsait pozisyonda vuruşunda top direğin dibinden auta çıktı.

 

15.dakikada paslaşarak gelişen atakta sağ kanatta kalemize etkili geldiler ama son topta  Hüseyin itediği vuruşu yapamadı ve kalecimiz bora rahatlıkla topun kontrolünü sağladı.

 

20.dakikada yine Hüseyin’in kalemizi karşıdan gördü ve vuruşunu yaptı ancak Bora’nın üstüne gelen topu rahat kontrol etti.

 

24.dakikada sol kanattan Fatih Özçelik çok etkili geldi. İki rakibini de aşan fatih’in ortasında içerde Erçağ topla buluştu. Ancak Erçağ’ın vuruşu isabetsiz. Top üstten auta çıktı.

 

34.dakikada sol kanattan geliştirdikleri atakta kafayı vuran Burhanettin oldu Burhanettin’in kafasında kalecimiz bora’nın da müdahalesiyle top direkten kornere çıktı.

 

35.dakikada üstüste kullandıkları 2 köşe vuruşundan da yararlanamadılar.

 

37.dakikada sağ kanatta Zafer Aydoğdu içeriye iyi bir orta gönderdi. Coşkun bu topa yükseldi ancak Coşkun’u da aşan topu kaleci kontrol ett.

 

38.dakikada erçağ’ın pasında Ferhat kaleyi gören isim oldu. Ferhat’ın vuruşunda kaleci iki hamlede topun kontrolünü sağladı.

 

41.dakikada köşe vuruşunu kullanmak üzere topun başına Talha geçti. Talha’nın ortasına Coşkun yükseldi ancak yine kaleciye foul kararı geldi.

 

44.dakikada canberk ve altup ile kendi yarı sahamızdan çok hızlı çıktık canberk taşıdığı topu altuğ’un koşu yoluna gönderdi ancak kaleci kalesini terk etti ve altuğ’dan önce yetişti, topu taca attı. 

 

Hızlı kullanılan taç atışı sonrasında erçağın ortasıyla arka direkte coşkun topla buluştu coşku’un vuruşunda kaleci başarılı oldu ve top yine içerde fikret’in önünde kaldı. Fikret kale boş olmasına rağmen istediği vuruşu yapamadı va %100 bir pozisyondan yararlanamadık. 

 

ilk yarının sonuna 2 dakika uzatma eklendi ve ilk 45 dakika 0-0 eşitlikle geçildi.

 

ikinci yarıya iki takım da oyuncu değişikliği ile başladı. Takımımızda Coşkun yerini Mümin’e bırakırken 12 Bingölspor’da ise şahin yerini Burak’a bıraktı.

 

49.dakikada sağ kanattan gelişen atakta erçağ topu talha’nın önüne bıraktı. Talha gelişine vurdu talha’nın vuruşunda top direkte patladı.

 

50.dakikada yine sağ kanattan etkili geldik. Fikret’in ortasında kafayı vuran isim burak oldu burağın kafa vuruşunda top kalecinin kontrolünde direğin yanından auta çıktı.

 

53.dakikada sol kanatta burak kendi taşıdığı tota rakibinin müdahalesi sonucu yerde kaldı. Tehlikeli labilecek noktada serbest vuruşu kullanmak üzere topun başına Erçağ geçti. Ancak Erçağın vuruşu baraja takıldı. Sonrasında kontra atakla kalemize geldiler ama Bora kalesini zamanında terk etti ve tehlikeyi uzaklşatırdı.

 

55.dakikada Fatih Özçelik rakibinin hızlı çıkmasını engellemek için yaptığı hamle sonrası sarı kartla cezalandırıldı.

 

58.dakikada Sağ kanatta Canberk kendi taşıdığı topu içeriye ortaladı. İçeride Ferhat iyi yükseldi. Çok iyi bir kafa vuruşu yaptı ancak kaleci aynı güzellikte uzandı ve topu kontrol etti.

 

59.dakikada kalemize etkili geldiler sağ kanatta canberkin hamlesi sonrası top kornere çıktı. Korner kullanılmadan önce gerçekleşen oyuncu değişikliğinde 12 Bingölspor’da gökhan yerini Mehmet’e bıraktı. Kullanılan köşe vuruşundan ise yararlanamadılar.

 

62.dakikada sağ kanatta serbest vuruşu kullanmak üzere topun başına talha Mayhoş geçti. Talha’nın ortasında Burak’ın kafası üstten auta çıktı.

 

67.dakikada ikinci oyuncu değişikliğimizde Fatih oyun alanının kenarına gelirken yerine 11 numaralı formasıyla Enes Ata oyuna dahil oldu.

 

73.dakikada Talha’nın karşıdan sert vuruşunda top defansa çarpıp kornere çıktı. kullanılan köşe vuruşundan yararlanamadık.

 

79.dakikada Enes Ata’nın ortasında mümin kafa vuruşunu yaptı. Ancak bu top da üstten auta çıktı.

 

80.dakikada son oyuncu değişikliğimizde Hüseyin altuğ Taş’ın yerine 10 numaralı formasıyla Murat Hacıoğlu oyuna girdi.

 

80.dakikada Murat Hacıoğlu sağda Enes’i gördü. Enes içeriye kadar topla sokuldu. ve pasında Mümin Aysever’e gol için sadece dokunmak kaldı. Mümin’in attığı golle 1-0 öne geçiyoruz!

 

Karşılaşmanın sonuna 4 dakika oynanmamış zaman eklendi.

 

Uzatmanın 2. dakikasında Ferhat Yazgan serbest vuruş kullanan rakibini engellediği için sarı kart gördü.

 

Uzatma’nın 3.dakikasında ise sağ kanattan yapılan ortada Şafak’ın kafasına engel olamadık ve skor 1-1 oldu. 

 

90 dakika 1-1lik skorla tamamlandı.