Atatürk Stadyumu'nda 2 Gol, 3 Puan!

 

Sakarya Atatürk Stadyumu’nda karşılaşmaya Erçağ’ın vuruşuyla yeşil siyahlılarımız başladı.

 

5.dakikada Payasspor sol kanatta kalemize etkili geldi. ortaya çevirilen kısa topu zafer kale çizgisi üzerinden uzaklaştırdı.

 

8.dakikada serdar’ın kendi yarı alanımızdan gönderdiği ara pasta mümin etkili oldu. Ancak yardımcı hakemin kalkan bayrağı var karar ofsayt.

 

 

11.dakikada tehlikeli olabilecek bir noktadan serbest vuruş kullanmak üzere topun başına erçağ geçti. Erçağın vuruşu barajdan sekti. Sağ kanatta topla buluşan altuğ içeriye ortaladı. Müminin kafa vuruşu etkisiz oldu. Bu pozisyondan yararlanamadık.

 

 

17.dakikada sol kanattan kullanılan serbest vuruşta Serdar içeriye ortaladı. Uzak direkte zafer topa yetişemedi. 

 

18.dakikada sağ kanattan ceza sahasına giren Mümin kaleciyle karşı karşıya kaldı. Mümin’in vuruşunda kaleci başarılı oldu. 

 

19.dakikada Serdar’ın ortasahadan gönderdiği yüksek ara pasta yine mümin topla buluşan isim oldu. Ancak yardımcı hakem bu pozisyon için de bayrağını kaldırdı.

 

24.dakikada Talha kendi taşıdığı topu sol kanattan çok iyi ortaladı bu pozisyonda kaleci boşa çıktı ve top sağ kanatta erçağa kadar geldi. Erçağın içeriye çevirdiği topta boş kalenin önünde payas defansı başarılı oldu. Çok önemli bir pozisyondan yararlanamadık.

 

26.dakikada köşe vuruşu için topun başına Talha geçti talhanın kullandığı köşe vuruşunda kaleci çıktı ve çift yumrukla topu uzaklaştırdı.

 

27.dakikada sol kanatta fatih kendi taşıdığı topu çok iyi ortaladı. ceza sahasında talha bomboş pozisyonda yükseldi talhanın kafa vuruşu üstten auta çıktı.

 

29.dakikada payas ceza alanı önünde sakatlanan payaslı futbolcu nedeniyle oyun yaklaşık 2 dakika durdu.

 

33.dakikada payasspor’da sakatlığı sebebiyle oyundan alınan oyuncu 17 numaralı formasıyla Orçun olurken yerine giren oyuncu 21 numaralı formasıyla Ali oldu.

 

34.dakikada yine sağ kanattan bu efer canberkle etkili geldik. Canberk’in ortasında Mümin’den önce deans etkili oldu. ve bu pozisyondan yararlanamadık.

 

35.dakikada sağ kanattan köşe vuruşunu kullanmak üzere topun başına Talha Mayhoş geçti. Talha’nın içeriye ortaladığı topta iyi pozisyon alan Ayta Ak yükseldi ve kafa vuruşuyla topu ağlarla buluşturmayı başarıdı. Bu golle takımımız 1-0 öne geçti.

 

Karşılaşmanın ilk yarısının sonuna 3 dakikalık uzatma bölümü eklendi. 

 

Uzatma dakikalarının ilkinde rakip ceza alanın sağ çaprazında tehlikeli bir noktada serbest vuruş kazandık. Erçağın kullandığı serbest vuruşu kaleci son anda çıkardı. 

 

Uzatma dakikalarının sonlarına doğru Payasspor’da 23 numaralı Deniz sarı kart gören isim oldu. ve karşılaşmanın ilk yarısı bu pozisyonun ardından sona erdi.

 

ikinci yarının hemen başında Payasspor kalemize etkili geldi. Borayı da aşan topta boş kalede topu filelerle buluşturamadılar ve bu pozisyondan sonuç alamadılar.

 

50.dakikada sağ kanattan açılan ortada rakip defansın elle müdahalesi ve karar penaltı. topun başına Erçağ Evirgen geçti. Erçağ penaltı vuruşunu gole çevirdi ve durumu 51. dakikada 2-0’a getirdi.

 

53.dakikada Hüseyin Altuğ Taş ve 55.dakikada Fatih özçelik ile ceza alanı içinde çok etkili ataklar geliştirdik ancak bu ataklarda üçüncü golü bulamadık.

 

 

60.dakikada payasspor ikinci oyuncu değişikliğinde oğuzhan yedek kulübesine gelirken yerine 29 numaralı formasıyla  mustafa oyuna dahil oldu.

 

64.dakikada Talha Mayhoş kaleyi karşıdan gördü. Talha’nın sert şutu direğin hemen yanından dışarı çıktı.

 

66.dakikada serdar ümit deniz in sol kanattan kullandığı serbest vuruşta Altuğ’un kafa vuruşu üstten auta çıktı.

 

70.dakikada payasspor son oyuncu değişikliğini gerçekleştirdi. Eşrefin yerine oyuna dahil olan oyuncu 88 numaralı formasıyla Muratcan oldu.

 

74.dakikada Talha Mayhoş sağ çaprazdan kaleye çok sert vurdu. Kalecinin çeldiği top direktön döndü pozisyonu takip eden erçağ tıopu tekrar kaleye gönderdi ancak payas defansı topu çizgiden çıkardı. bu pozisyonda 3.gole çok yaklaştık.

 

77.dakikada kalemize etkili geldiler. kaleciyle karşı karşıya pozisyonda fikret rakibine yetişti ve başa

 

81.dakikada ilk oyuncu değişikllğimizde maçın başarılı isimlerinden Fatih Özçelik oyun alanının dışına gelirken yerine 5 numaralı formasıyla Ceyhun Yelkenci dahil oldu.

 

86.dakikada ikinci oyuncu değişikliğimizde 11 numaralı formasıyla Enes Ata oyuna dahil olurken yedek kulübesine gelen isim Mümin Aysever oldu.

 

90 dakikanın sonuna 4 dakikalık ek süre eklendi.

 

Uzatmanın ilk dakikasında son oyuncu değişikliğimizde Canberk Özdemir yerini Ahmet Aktaş’a bıraktı.

 

Uzatmanın geri kalan bölümünde başka gol sesi çıkmadı ve karşılaşmayı 2 gollü üstünlükle kazanmayı bildik.