3 Maç! 9 Puan! Lider Sakaryaspor!

Saat 19:00’da Sakarya Atatürk Stadyumu’ndaki karşılaşmaya hızlı başladık. 6. dakikada Enes Ata’nın vuruşunda top ağlarla buluştu ancak ofsayt nedeniyle bu top gol değeri kazanmadı.

Genel olarak topa hakim bir oyun sergileyen yeşil siyahlılarımız maçın ilk 20 dakikasında 4 köşe vuruşu kullandı ancak bu dakikaya kadar gerçekleştirdiği ataklardan sonuç alamadı. 21. dakikada takım kaptanımız Murat Hacıoğlu’nun frikik vuruşunda gole çok yaklaştık ancak Düzyurtspor kalecisi bu topu çift yumrukla uzaklaştırdı.

Rakibimiz genellikle ceza sahamızın sağ tarafından geliştirdiği ataklarla gol bulmaya çalışırken 24,28 ve 31. dakikalarda ceza sahamızın sağ tarafından kullandığı serbest vuruşlardan sonuç alamadı. 33. dakikada Fikret Topaloğlu çalımlarla rakip ceza alanına kadar girdi ve topu arka direğe ortaladı. Defansın müdahalesiyle köşe vuruşunu kazanan yeşil siyahlılarımızda 34. dakikada köşe gönderine koşan isim kaptanımız Murat Hacıoğlu’ydu.Murat’ın ortasında  topu ağlarla buluşturan isim Zafer Aydoğdu oldu ve Zafer’in kafa vuruşuyla takımımız 1-0 öne geçti.

İlk yarının kalan dakikalarında Sakarya Atatürk Stadyumu’nda gol sesi çıkmazken 43. dakikada rakibimzden 21 numaralı forma sarı kart gördü ve ilk yarıyı Düzyurtspor karşısında 1-0 önde tamamladık.

İkinci yarının hemen başında Düzyurtspor’un sağ taraftan geliştirdiği atakta kafa vuruşundan gelen topu kalecimiz Ozan kolaylıkla kontrol etti.

İkinci yarıda da genel olarak topun kontrolünü sağlayan takımımız Murat Hacıoğlu’nun köşe vuruşundan yaptığı ortada 55.dakika Hakan Akman’ın kafa vuruşuyla gole yaklaştı ancak Hakan’ın zor pozisyonda  yaptığı kafa vuruşunda top az farkla auta çıktı.

57.dakikada kullandığımız serbest vuruşta Serdar Ümit Deniz topu ağlarla buluşturdu. Ancak  ağlarla buluşmadan önce Aytaç Ak’a çarpan bu top da ofsayt gerekçesiyle gol değeri kazanmadı.

62.dakikada Düzyurtspor iki oyuncu değişikliği birden yaptı. 53 ve 21 numaralı oyuncular yedek kulübesine gelirken 10 ve 20 numaralı oyuncular oyun alanına dahil oldu.

75.dakikada teknik direktörümüz İsmail Cem Cambaz ilk oyuncu değişikliği hakkını Talha Mayhoş’u çıkarıp Abdülkadir Akyıldız’ı oyuna dahil ederek kullandı.

77.dakikada Abdülkadir kaleciyle karşı karşıya çok önemli bir gol pozisyonundan faydalanamadı kalecinin uzaklaştırdığı top tekrar Düzyurtspor ceza alanına orta olarak döndü. Vole vuruşuyla topu rakip kaleye gönderen isim bu sefer Hakan Akman’dı ancak bu top da az farkla auta çıktı.

82.dakikada Düzyurtspor son oyuncu değişikliğini de yaptı ve Samet Altuntaş yerini Emre Akkurt’a bıraktı.

88.dakikada 2.oyuncu değişikliğimizde Ceyhun Yelkenci oyuna girdi kaptanımız Murat Hacıoğlu saha kenarına gelirken Sakarya Atatürk Stadyumu’nu neredeyse tamamen dolduran büyük Sakaryaspor taraftarımızın alkışlarıyla yedek kulübesine geldi.

89.dakikadaki son oyuncu değişikliğimizde ise Hakan Akman yerini Erçağ Evirgen’e bıraktı.

Maçın sonuna 3 dakikalık kayıp zaman eklendi. 90+3’te Düzyurtspor serbest vuruştan yararlanamadı ve bu üç dakikada başka gol sesi çıkmadı. Karşılaşma 1-0 üstünlüğümüzle sona erdi.

3.Haftayı Sakarya Atatürk Stadyumu'nda 9 puanla lider olarak tamalıyoruz. Tribünlerin nerdeyse tamamını doldurarak #DirilişYılı’nda bizi yalnız bırakmayan taraftarımıza teşekkür ediyoruz.

TFF Maç Raporu