Afyon'dan 1 Puanla Dönüyoruz

Afyon Yenişehir Stadı’ndaki maça iki taraf da kontrollü başladı. 

8.dakikada Afjet Afyonspor maçın ilk köşe vuruşunu kullandı ancak rakip takım bu duran toptan sonuç alamadı. Genel olarak orta saha mücadelesi olarak devam eden ilk yarıda karşılıklı etkisiz ataklar devam etti. İlk yarının ortalarına doğru Afyon ekibi kalemizde baskısını arttırmak istedi 19. dakikaya kadar peşpeşe kullandıkları 5 köşe vuruşlarıyla etkili olmaya çalışan rakibimize karşı biz de kontra ataklarla tehlikeli olmaya çalıştık. 17.dakikda 2’ye 2 geldiğimiz atakta Enes Ata önemli bir pozisyondan faydalanamdı.

 

22.dakikada Afyonspor sol kanattan Murathan Buruş’la geldi. Onun ortasında #DirilişYılı’nda kalemizdeki ilk golü kaydeden isim Aykut Uluç oldu.

 

24.dakikada rakibimizden İsmet sarı kart göürürken. 26. dakikada Enes Ata’nın yaptığı hamle sarı kart ile cezalandırıldı.

 

İlk yarı boyunca 4-5 adet etkili pozisyonla kalemize yaklaşan Afjet Afyonspor’a karşı yeşil siyahlılarımız orta sahada peşpeşe top kayıpları yaparken istediği atakları gerçekleştiremedi.38.dakikada takımızda Ferhat sarı kart gören oyuncu oldu.
ilk 45 dakikadan başka önemli gelişme çıkmadı ve ilk yarı Afjet Afyonspor lehine 1-0 tamamlandı.

İkinci yarıda daha etkili bir Sakaryaspor izlemeye başladık. 49.dakikada sol taraftan Talha Mayhoş ceza sahasına kadar girdi ancak şutu yan ağlarda kaldı.
ilk yarının aksine ikinci yarının başından itibaren topun kontrolü daha çok yeşil siyahllarımızdaydı. Sık sık orta sahadan başarılı paslar ve organize ataklarla sonuca ulaşmaya çalıştık. O ataklardan birinde Samet Cantürk’ün hamlesiyle Enes Ata yerde kaldı ve karşılaşmanın hakemi serbest vuruş kararını verdi ve Afyonspor’da Samet sarı kartı gören oyuncu oldu.

63.dakikaya kadar ardarda ataklarımız geldi ancak golü bulamadık. 63.dakikada Afjet Afyonspor’da oyundan yasin yener çıktı oyuna mehmet feyzı yıldrım gırdı.

Takımımızda 66.dakikada Murat Hacıoğlu oyun alanın kenarına gelirken oyuna dahil olan oyuncu 7 numaralı formasıyla Abdülkadir Akyıldız oldu. 68.dakikada Afyonspor kalecisi umut can topu oyuna geç dahil ettiği için sarı kart gördü.

 

ikinci yarıdaki baskılı oyunumuz sürdü. 72. dakikada ise Talha’nın asistinde takımımızı beraberliğe taşıyan golü Zafer Aydoğdu kaydetti.

81.dakikada afjet afyonspor bir oyuncu değişikliği daha yaptı ve Ömer Çelik yedek kulübesine gelirken Ömer Faruk oyuna dahil oldu.

Bu değişikliğin hemen ardından etkili bir atak geliştiren Afjet Afyonspor’un atağına Aytaç Ak geçit vermedi.83.dakikada takımımızda Talha Mayhoş oyun alanının kenarına geldi yerini ise Ceyhun Yelkenci’ye bıraktı.

84.dakikada takımımızda Canberk'in ceza sahamızın hemen dışında yaptığı faul sarı kartla cezalandırıldı.

88.dakikada ise 9 numaralı Hakan Akman yerini 99 numaralı formasıyla Erçağ Evirgen’e bıraktı.
Uzatmanın son anlarına kadar her iki takım da galibiyet için etkili ataklarla geldi ancak iki taraf da bu ataklardan sonuç alamadı ve karşılaşma 1-1 beraberlikle tamamlandı. Afyon'da 4 hafta sonunda puanımızı 10'a taşırken bizleri Afyon deplasmanında yalnız bırakmayan 1000'e yakın Sakaryaspor taraftarına teşekkürlerimizi sunarız.