Bingöl'de Maç Sonucu 1-1

Bingöl şehir Stadı’nda 13:00’da Erçağ’ın vuruşuyla karşılaşmaya başlayan taraf olduk.

6.dakikada kaleyi ilk etkili gören isim 5 numaralı formasıyla Ceyhun oldu ancak ceyhunun vuruşu kalecinin kucağında kaldı.

Maçın başlamasından itibaren 12 Bingölspor’u kendi yarı alanlarında bıraktık ve baskımız sürekliliğini korudu.

12.dakikada murat hacıoğlu ile sağdan etkili gelmeye çalıştık ancak Murat topa istediği vuruşu yapamadı ve bu ataktan da sonuç alamadık.

23.dakikaya kadar baskımız özellikle sağ kanattan murat hacıoğlu’nun geliştirdiği ataklarla sürse de bu dakikaya kadar pozisyonları gole çeviremedik.

24.dakikada yine sağ kanattan murat hacıoğlu ortaya çevirdi enes ata nın kafa vuruşu önce defans sonra kaleciye takıldı.

28.dakikada sağ kanattan 12 Bingölspor kornere yakın bir noktadan köşe vuruşu kullandı. Kafa vuruşunda kalecimiz Ozan Öztürk gole izin vermedi.

32.dakikada yüksek bir arapasla kalemize tehlikeli geldiler. Ozan kalesini terk etti ve rakibinin alanını daraltmaya çalıştı ancak top ozanı da aştı ve kale çizgimize çok yakın noktada Zafer tehlikeyi uzaklaştıran isim oldu. 

34.dakikada kaptanımız Murat Hacıoğlu’nu müdahalesiyle yerde bırakan isim 12 Bingölspor’dan Rıdvan Sönmez’di. Bu pozisyonda karşılaşmanın hakemi Rıdvan’a sarı kartını gösterdi.

Karşılaşmanın ilk yarısına 3 dakikalık uzatma eklendi. bu 3 dakikada da gol sesi çıkmadı ve ilk yarı 0-0’lık eşitlikle sonuçlandı.

İkinci yarıya evsahibi ekip 12 Bingölspor başladı. 

49.dakikada Erağ ile gole yaklaştık. Murat’ın sağ kanattan yaptığı etkili ortada yükselip kafayı vuran isim Erçağ oldu. Ancak Erçağ’ın kafa vuruşunda top az farkla dışarı çıktı. 

57.dakikada Burak Bekaroğlu ceza sahamızın sağ tarafında rakibine yaptığı hamle sonrası sarı kart gördü.

Rıdvan Sönmez topun başına geçti ve bu serbest vuruşu takımı adına gole çevirdi. Rakibimiz 12 Bingölspor 1-0 öne geçti.

Golün hemen sonrasında sağ kanattan etkili geldik Erçağ’ın kafa vuruşunda top az farkla dışarı çıktı. 

64.dakikada Enes Ata rakip kalenin sol tarafından çok etkili bir şut vurdu beraberliğe çok yaklaştığımız bu pozisyondan yararlanamadık.

Durum 1-0’a geldikten sonra rakip kalede baskımızı oldukça arttırdık.

69.dakikada 10 numaralı formasıyla kaptan Murat Hacıoğlu yerini Hüseyin Altuğ Taş’a bıraktı. 

73.dakikada ise rakip kalede çok adamla başarılı paslarla bir hucüm geliştirdik. soldan açılan ortanın ardından Serdar ümit deniz kafa vuruşuyla topu ağlara gönderen isim oldu ve durumu 1-1’e getirdi.

79.dakikada sağ kanatta köşe gönderine yakın noktadan Serdar Ümit Deniz serbest vuruşu kullanmak üzere topun başına geçti. Duran top organizasyonunda Erçağ kendisini boşa çıkardı ve kaleyi karşıdan gören bir noktadan vuruşunu yaptı bu top kalenin sağ direğine çarparak dışarıya çıktı.

82.dakikada ikinci oyuncu değişikliğimizde Enes Ata oyun alanının dışına gelirken yerine Hacı Ömer Doğru oyuna dahil oldu. 

86.dakikada bu sefer sol kanattan Canberk ortaladı. İçeride kafayı vuran isim sonradan oyuna dahil olan Hüseyin Altuğ Taş oldu. Hüseyin’le galibiyet golüne çok yaklaştık ancak bu kafa vuruşunda top az farkla auta çıktı. 

89.dakikada Altuğ’un yarısaha çizgisine yakın bölgede Hüseyin Çiray’ a yaptığı hamleyi hakem sarı kartla cezalandırdı.

90.dakikada son oyuncu değişikliğimizde Abdülkadir yerini Fırat Koç’a bıraktı. 

Karşılaşmanın sonuna 5 dakikalık ek süre eklendi. 

Uzatma dakikalarında da gol sesi çıkmadı ve karşılaşma 1-1’lik sonuçla tamamlandı. 

Bingöl’e kadar gelip yeşil siyahlılarımızı yalnız bırakmayan taraftarımıza teşekkür ediyoruz.