Darıca'da 3 Puan Bizim!

Karşılaşma Darıca İlçe Stadı’nda 14.30’da darıcanın başlama vuruşuyla başladı.

 

Henüz 3.dakikada Erçağ’ın sağ kanattan yaptığı orta şut karışımı direkten döndü. 

 

4.dakikada Talhanın kullandığı köşe vuruşunda topu ağlara gönderen isim Coşkun Yılmaz oldu. Takımımız bu golle 1-0 önde!

 

8.dakikada sağ kanatta Darıca Gençlerbirliği oyuncusu yerde kaldı. Sakatlık sebebiyle oyun yaklaşık 2 dakika durakladı.

 

10.dakikada sol kannat açılan ortada etkili oldular. Ancak bu pozisyonda Gaffar istediği vuruşu yapamadı top üstten auta çıktı.

 

12.dakikada erçağın sağ kanattan verdiği pasta Coşkun kaleyi gördü çok iyi vurdu. Ancak kaleci bu pozisyonda başarılı.

 

13.dakikada tehlikeli olabilecek noktaya atılan arapasta Burak çok iyi kademeye girdi ve tehlikeyi uzaklaştırdı.

 

16.dakikada sol kanatta Hüseyin Altuğ Taş topla buluştu ve bu pozisyonu gole çevirdi.

 

26.dakikada Erçağın sağ kanattan açtığı ortada top Burak Bekaroğlu’nun üstünden Serdar Ümit Deniz’in önünde kaldı. Serdar tamamladı ve durumu 3-0’a getiren golü kaydetti.

 

34.dakikada Darıca Gençlerbirliği ilk oyuncu değişikliğini yaptı. 6 numaralı Alperen oyun alanının kenarına gelirken yerine 17 numaralı formasıyla Aziz oyuna dahil oldu.

 

36.dakikada sağ kanattan etkili geldiler ve içeride Gaffar kafayla topu kalemize gönderdi. Ancak bu pozisyonda Bora harika uzandı ve golü engelledi.

 

38.dakikada sağ kanatta fatih topu çok iyi taşıdı ortasında Coşkun gelişine kaleye yerden çok iyi bir vuruş yaptı. Top direğin dibinden dışarı çıktı.

 

41.dakikada yine sağ kanattan topu kalemize taşıdılar. Yerden içeriye çevirilen topta kalecimiz Bora rakibinden önce topa hakim oldu.

 

İlk yarının sonuna 2 dakikalık uzatma süresi eklendi. Bu iki dakikada gol sesi çıkmadı ve yeşil siyahlılarımız soyunma odasına 3-0 gibi net bir skorla gittti.

 

Darıca Gençlerbirliği ikinci yarıya oyuncu değişikliği ile başladı. Oyun alanının kenarına gelen oyuncu 12 numaralı formasıyla İlyas olurken oyuna giren oyuncu 61 numaralı formasıyla Hayrullah oldu. 

 

52.dakikada kalemize etkili geldiler. Sol kanattan açılan ortada yaşanan karambol sonrası savunmamızda Zafer topu uzaklaştıran isim oldu.

 

53.dakikada SerdarÜmit Deniz Kaleyi karşıdan gören bir noktada rakibinin sert müdahalesi sonucu yerde kaldı.

 

55.dakikada Serbest vuruşu kullanmak üzere topun başına Talha Mayhoş geçti. Talha kaleyi değil orta yapmayı tercih etti. Ortasında Zafer topa yetişemedi ve top Darıca Gençler birliği kalecisi Gökhan’ın kucağında kaldı.

 

63.dakikada sol kanattan kalemize etkili geldiler. Yüksek ortada kalemize yapılan kafa vuruşunda top üstten auta çıktı.

 

66.dakikada Darıca Gençlerbirliğinde sarı kart gören oyuncu 15 numaralı formasıyla Abuzer oldu.

 

66.dakikada ilk oyuncu değişikliğimizde 70 numaralı formasıyla Fatih Özçelik oyun alanının kenarına gelirken yerine 21 numaralı formasıyla Ferhat Yazgan oyuna dahil oldu.

 

71.dakikada Ferhat’ın çok iyi arapasında Coşkun kaleciyle karşı karşıya kaldı. İyi de vurdu ancak kaleye doğru giden top direğin dibinden dışarı çıktı.

 

72.dakikada Darıca gençlerbirliği paslaşarak kalemize sokuldu. kaleciyle karşı karşıya kalan Özer kutlu takımının ilk golünü kaydetti ve durumu 3-1’e getirdi.

 

76.dakikada ortasahada rakibine yaptığı hareket sonucu Talha Mayhoş sarı kart gördü.

 

78.dakikada hızlı başalayn atağımızı kendi yarıalanımızda Serdar’a yaptığı müdahale ile kesen 8 numaralı Cafer Can sarı kart gördü.

 

80.dakikada 2. oyuncu değişikliğimizde 2. golümüzü kaydeden 17 numaralı hüseyin altuğ taş kulübeye gelirken yerine 23 numaralı formasıyla aytaç ak dahil oldu.

 

83.dakikada tehlikeli noktada burak rakibine faul yaptı. Cafer Can’ın kullandığı serbest vuruşta bora ilk hamlede topu kontrol edemedi ve top ağlarla buluştu. Bu golle durum 3-2.

 

90.dakikada Talha tek başına sol kanattan topu taşıdı. kaleciyi de geçmeye çalışırken yerde kalan Talha’nın bu pozisyonunu maçın hakemi aldatmaya yönelik hareket olarak tanımladı ve Talha ikinci sarı kartı görerek kırmızı kartla oyun dışı kaldı.

 

Maçın sonuna 5 dakikalık uzatma ilave edildi. Uzatmanın ilk dakikasında kullandıkları kornerde bora topu çok iyi çıkardı. ve beraberlik golüne engel oldu. 

 

uzatmanın 2.dakikasında canberk oyun alanının kenarına geldi. Oyuna Abdurrahman Canlı dahil oldu.

Uzatma dakikalarının kalanında da gol sesi çıkmadı ve Darıca deplasmanında 3 puanı almayı bildik.