Normal Sezonu Galibiyetle Kapatıyoruz

Karşılaşma Sakarya Atatürk Stadyumu’nda saat 15:30’da coşkunun başlama vuruşuyla başladı.

 

Henüz 8. dakikada ferhat’ın ara pasına çok iyi bir koşu yapan fatih özçelik solda kaleciyle karşı karşıya kaldı ve kalecinin sağından düzgün bir vuruşla topu ağlarla buluşturdu.

 

11.dakikada ise sağ kanattan gelişen Maltepespor atağında takımını beraberliğe taşıyan golü Hacı Ömer Doğru kaydetti.

 

25.dakikaya kadar iki takımın da atakları olsa da etkili bir pozisyon olmadı.

 

26.dakikada enes ata ile sağ kanattan etkili geldik. Enes son topta istediği vuruşu yapamadı.

 

30.dakikada çok iyi paslaşmalar sonucu kaleciyle karşı karşıya pozisyonda Ferhat Yazgan topla buluştu Ferhat’ın vuruşunda top ağlarla buluştu ve bu golle 2-1 öne geçiyoruz.

 

39.dakikada yine çok iyi paslaşmalarla kaleye kadar yaklaştık . Coşkun çok şık bir pasla enesi topla buluşturmak istedi. Enes bu topu yakalayabilseydi golle burun buruna gelecekti ancak rakip kaleci zamanında çıktı ve tehlikeyi uzaklaştırdı.

 

41.dakikada Hacı ömer doğru kalecimiz hüseyinle karşı karşıya kaldı topu ağlara göndermeyi de başardı ancak öncesinde kalkan ofsayt bayrağı vardı.

 

ilk yarının sonuna uzatma dakikası eklenmedi ve ilk yarı 2-1 üstünlüğümüzle tamamlandı.

 

 İkinici yarıya etkili başladık. 

 

48.dakikada coşkun yılmaz ceza sahası içinde dönüp vuruşunu yaptı. kaleci başarılı oldu.

 

51.dakikada yine coşkunun vuruşu kaleciden döndü. dönen topu zafer boş kaleye çok müsait pozisyonda üstten auta attı.

 

55.dakikada çok iyi paslaşmalarla kaleye kadar geldik. en sağda kendisine doğru gelen topu zor pozisyonda vuruşunu yapan enes 3. gölümüzü kaydeden isim oldu.

 

57.dakikada sol kanatta fatih özçelik çok etkili geldi rakiplerini çalımlayarak içeriye kadar girdi ve ortaladı ters kanatta enes topla buluştu enesin ortasında coşkunun rövaşatası defansa çarptı. 

 

60.dakikada ve 61.dakikada sağ kanattan ard arda çok hızlı geldik. ancak iki pozisyonda da kaleci kalesini zamanında terk ederek tehlikeyi uzaklaştırdı.

 

68.dakikada ilk oyuncu değişikliğimizde 17 numaralı formasıyla Hüseyin altuğ taş oyun alanının kenarına gelirken yerine 54 numaralı formasıyla Talha oyuna dahil oldu.

 

İkinci oyuncu değişikliğimizde 74. dakikada Fatih özçelik yerini murat hacıoğlu’na bıraktı.

 

76.dakikada coşkun sağ tarafta enese kafasıyla topu indirdi. enes hızla kaleye doğru yaklaştı içerideki Murat Hacıoğlu’na pası düşünse de istediği vuruşu yapamadı ve top kalecinin kucağında kaldı.

 

79.dakikada sağdan fikret topaloğlu çok iyi ortaladı coşkun zor pozisyonda çok iyi bir kafa vuruşu yaptı. Ancak bu top üst ağlarda kaldı.

 

80.dakikada son oyuncu değişikliğimizde mümin aysever Coşkun Yılmaz’ın yerine oyuna dahil olan isim oldu.

 

82.dakikada sağ kanattan serbest vuruşu kullanmak üzere serdar topun başına geçti. ortasında zafer kafayı vurdu. ancak zaferin vuruşu direğin yanından dışarı gitti.

 

karşılaşmanın sonuna uzatma dakikası eklenmedi ve bu maçla #DirilişYılı normal sezonunu galibiyetle kapatıyoruz.